hajduki
hajduki

– Łeba Park to jedyny tak duży w Polsce Park Dinozaurów. To prawie 20 hektarów lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody przeciętych licznymi szlakami, na których poznajemy poszczególne okresy z dziejów Ziemi. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny obcujemy z blisko 100 gadami, a wśród nich dwa kolosy Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów. Namacalnie i wszystkimi zmysłami czujemy klimat tamtych okresów w dziejach Ziemi, pokazując jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu.

– Wydmy znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, ok. 9km od Łeby największe w Polsce wydmy tworzące krajobraz pustynny i półpustynny. Ta atrakcja na skalę europejską powstała prawdopodobnie wskutek wycięcia lasu i nawiewania piasku z brzegu morskiego.

– Muzeum Motyli prywatne muzeum zostało otwarte w Łebie w 1998 roku przez Tomasza Falkiewicza. Jego siedziba znajduje się w centrum miasta obok Kina Rybak. W swojej kolekcji posiada zbiór ponad 3000 motyli z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie.

Muzeum Motyli
Łeba, ul.Morska 1
tel. 0502 329-066